Perşembe, Aralık 04, 2008


Journey to the Center of the Earth / DÜNYANIN MERKEZİNE YOLCULUK

Başrolünde Brendan Fraser'ın oynadığı 2008, ABD yapımı Eric Brevig filmi.

Jules Verne'in aynı adlı romanından uyarlanan film, NASA’nın kullandığı dijital 3D teknolojisi kullanılarak 3 boyutlu hale getirilmiş. Film, dijital 3D kullanılarak, canlı oyuncular ile çekilmiş, animasyon olmayan ilk film olma özelliğini taşıyormuş.

3 boyutlu izleyemesem de filmin normal seyri de gayet heyecanlı.

Gelelim filmin konusuna:
-açıklayıcıdır bilginize-
Maceraperest bilimadamı Trevor Andersen dünyanın merkezine yolculuk amacıyla İzlanda'ya giden ama bir daha geri dönmeyen kardeşinin peşinden onun araştırmalarını devam ettirmek için yeğeni Sean ile birlikte İzlanda'ya gider. Maceralarında Sean'in yanında getirdiği Jules Verne'in kitabına, babasının düştüğü notlar onlara yol gösterecektir.

İzlanda'ya giderler ve burada kardeşiyle birlikte çalışmış ve ortadan kaybolmuş bir bilim adamının rehberlik yapan kızıyla tanışırlar.
Birlikte keşif gezisine çıkarlar. Dağa tırmanırlarken derin bir çukura düşerler ve macera başlar...

Dünyanın merkezine inerler ama çıkması pek kolay olmaz...
...............................................Son sürat giden yük vagonları, manyetik kayalar, dev mantarlar, dinozorlar, vahşi çiçekler, deniz canavarları... Heyecanlı sahneler bol.

"Mutlaka filmi" değil ama yine de keyifli bir film.


bir Eric Brevig filmi
2008, ABD yapımı
92 dk.
aksiyon, macera, fantastik, 3D

IMDb puanı 6.1/10.

6 yorum:

denizanasi dedi ki...

sıkı bir branden fraser hayranı olarak bu filmi seyredemedim: (eğlenceli bir filme benziyor...

cinar dedi ki...

Ben çok beğenmedim bu filmi. Tamam, masal güzel falan ama çok yapmacık geldi bazı sahneler. Çok başarılı bulmadım o yüzden. Mutlaka değil fikrine katılıyorum dolayısıyla :)
Sevgiler.

SERAP dedi ki...

Bayramınız ve tatiliniz çok güzel geçsin:)

ilham perisi dedi ki...

Mutlu , huzurlu ve hayırlı bir bayram diliyorum güzel arkadaşıma...

Merope dedi ki...

ya ben de bu filmi izlemek istiyorum ilk fırsatta. ama şöyle biraz kalabalık izlense daha zevkli olacak gibi bişeye benziyor :)

ultrANIL07 dedi ki...

İnsanların bu filmde sinematik bir şeyler aramalarına anlam veremiyorum. Kimse bize bunu vaat etmedi ki! Zaten bu tip filmler böyle şeyler vaat etmez, tek vaatleri izleyiciye keyif vermektir. 3D teknolojisinin sinemada ilk defa uygulanması açısında önemlidir bu film. Kanımca amacına da ziyadesiyle ulaşmıştır. Ben sanmıyorum ki izleyip de bundan pişman olan birileri olsun...